„Resortowe dzieci. Służby” to kontynuacja głośnej książki „Resortowe dzieci. Media” traktującej o powiązaniach czołowych polskich dziennikarzy z władzami PRL. Pierwsza publikacja wywołała skandal i procesy sądowe.
Zdjęcie Moniki Olejnik, Jacka Żakowskiego oraz innych dziennikarzy pojawiło się na okładce książki „Resortowe Dzieci. Media” wydanej w ubiegłym roku przez Frondę. Po wytoczeniu procesu przez Olejnik wydawca książki zawarł ugodę. Na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Polskiej Codziennie” oraz tygodnika „wSieci” przeprosił on dziennikarkę za naruszenie jej dóbr osobistych poprzez zamieszczenie na tylnej stronie okładki informacji wskazujących, że Olejnik „jest osobą szydzącą z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości”.
W ubiegłym roku zakończył się także proces Jacka Żakowskiego. Ten z kolei otrzymał przeprosiny na opublikowane na stronie internetowej wydawcy, w czasopiśmie „Fronda”, „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Wyborczej” oraz „Polityce”. Dziennikarz otrzymał ponadto zadośćuczynienie w wysokości 50 000 złotych. Sąd uznał, że umieszczenie na okładce książki zdjęcia Żakowskiego „nosiło znamiona przekłamania”, które miało wprowadzić odbiorców w błąd. Sąd nie dopatrzył się w książce dowodów na związki publicysty „Polityki” z komunistyczną władzą lub ówczesnymi służbami specjalnymi.
Na okładce książki „Resortowe dzieci. Służby” pojawiły się zdjęcia m.in. generała Gromosława Czempińskiego – byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa, generała brygady Sławomira Petelickiego –pomysłodawcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM czy generała Henryka Jasika – byłego szefa wywiadu MSW.