Do naruszenia prywatności bardzo często dochodzi w środkach masowego przekazu. W przeanalizowanych orzeczeniach sądy rozpoznawały następujące sprawy dotyczące naruszenia prywatności w mediach:
Fałszywe i obraźliwe informacje z życia prywatnego
W kilku publikacjach w prasie oraz w internecie znalazły się informacje na temat zachowania powódki na planie serialu w tym opis, niezadowolenia z fryzury, makijażu i innych rzeczy, konfliktów z ekipą filmową. Publikacje te dotyczyły też upowszechniania przez powódkę informacji o propozycjach zawodowych, awantury urządzonej przez powódkę, kiedy nie chciała poddać się kontroli uważając, że gwiazdy takie jak ona nie powinny być kontrolowane. Szereg publikacji dotyczył też relacji powódki z partnerem, a także jej związków z innymi mężczyznami. Publikacje zawierały informacje o pracy powódki na planie filmowym, wymaganiach reżyserki przerastających możliwości aktorskie powódki. Publikacje dotyczyły także palenia papierosów przez powódkę używania przez nią doczepianych włosów.
Ciąg artykułów o związku aktora
Artykuły powstały na kanwie ujawniania przez samego powoda informacji z życia prywatnego – związku aktora z młodszą kobietą jak np. Całowanie w miejscach publicznych oraz wypowiedzi w innych mediach, w których opisywał on szczegółowo swoją relację towarzyską.
Sugerowanie zdrady małżeńskiej w artykule
Opublikowanie informacji sugerujących jakoby powód zdradzał żonę. Artykuł wpłynął w sposób bardzo negatywny na stosunki rodzinne powoda, w sposób istotny zaważył na samopoczuciu i poczuciu godności powoda oraz całej rodziny.
Prezentowanie w mediach informacji na temat relacji z bliską osobą
W artykułach przedstawiano informacje dotyczące pożycia rodzinnego powódki i związku z kochankiem, w szczególności informacji na temat relacji, okoliczności spędzania wspólnie czasu, wyjazdów.
W artykule napisano, iż znana osoba jest w ciąży
Artykuł wskazywał, iż znana aktorka była w ciąży. Artykuł zawierał sugestie, iż powódka była w ciąży i wróciła do kraju bez dziecka. Powódka artykuł o swojej rzekomej ciąży przyjęła bardzo pejoratywnie. Wpłynął on bardzo negatywnie na jej życie, w tym na bardzo wielu płaszczyznach. W momencie publikacji powódka nie była w kraju i nie mogła natychmiast zareagować na negatywne skutki. Informacja przedstawiona w artykule była paraliżująca dla potencjalnych pracodawców gdyż wielu producentów mając zamiar powierzyć jej kolejne role zrezygnowało. Artykuł wpłynął w sposób destrukcyjny na jej stosunki rodzinne, w sposób istotny zaważył na jej samopoczuciu i godności jej rodziny. Artykuł spowodował ponadto trudne do określania zmiany o charakterze wysoce negatywnym.
Ujawnienie w mediach informacji dotyczących życia prywatnego oraz postępowania, faktycznej sytuacji życiowej oraz finansowej
W materiale telewizyjnym podano nieprawdziwe informacje dotyczące osoby powoda, w tym dotyczące jego cech charakteru, życia prywatnego oraz postępowania oraz faktycznej sytuacji życiowej powoda. Materiał telewizyjny dawał możliwości faktycznego zidentyfikowania powoda przez szerokie grono odbiorców. Artykuł naraził powoda na utratę zaufania potrzebnego do wykonywanego zawodu i jego funkcji służbowych. W sprawie bardzo dotkliwe dla powoda było oskarżenie powoda o to, że zachowywał się dziwnie był agresywny, inwigilował żonę, a także informacja jakoby wyłączną przyczyną rozwodu stron było zachowanie powoda, który jak podkreślono w artykule był tyranem dla żony, psychicznie się nad nią znęcał, inwigilował ją i pilnował i to przez cały okres małżeństwa.