Opublikowanie zdjęć bez zgody osoby fotografowanej
Powódka wyraziła zgodę na publikację zdjęć swoich dzieci w ubraniach ze sklepu na stronie internetowej. Pomimo tego zdjęcia zostały opublikowane także reklamach m.in. w dzienniku „Fakt” i na bilbordach.
Zarobkowe wykorzystanie zdjęć osoby znanej bez zgody
Podczas pobytu w miejscowej restauracji powód zauważył siebie na zdjęciu eksponowanym na jednej ze ścian lokalu. Wcześniej powód nie wyrażał zgody na zarobkowe wykorzystanie jego zdjęć w miejscu publicznym.
Nagranie wizerunku osoby przy okazji nagrywania osoby znanej
Dziennikarze rejestrowali pobyt znanej osoby w jednej z restauracji. Na nagraniu przypadkowo znalazła się także inna osoba, która pracowała w restauracji. Nagranie zostało opublikowane w internecie. Wielu odbiorców komentowało wygląd nieznanej osoby, która znalazła się na nagraniu.
Publikacja zdjęć niezgodnie z wolą osoby
W jednej ze znanych gazet doszło do opublikowania sfabrykowanego wywiadu (wywiad ten nie został udzielony). W wywiadzie użyto także zdjęcia, które zostało użyte wcześniej (w ramach innej publikacji). Doszło więc do publikacji zdjęć niezgodnie z wolą osoby.
Fotografowanie osoby oskarżonej bez zgody sądu
W toku procesu karnego przedstawiciele prasy bez zgody sądu sfotografowali oskarżonego. Zdjęcia zostały opublikowane w jednej z regionalnych gazet.
Opublikowanie zdjęć z bazy PAP bez zgody
Na łamach materiału prasowego opublikowano zdjęcia z bazy Polskiej Agencji Prasowej. Fotografie zostały opublikowane jednak bez zgody osoby fotografowanej.