Nie da się wygrać sprawy o odszkodowanie (zadośćuczynienie) bez solidnych dowodów. Często kluczowa potrzebna jest dokumentacja medyczna. Dlaczego?
Badanie stanu zdrowia poszkodowanego najczęściej odbywa się w dużym odstępie czasu od dnia, w którym zdarzył się wypadek. Jeśli więc nie zadbamy o dokumentację medyczną, możemy bezpowrotnie stracić możliwość uzyskania pieniędzy.
Dokumentacja medyczna w sprawie o odszkodowanie:
- podczas zgłaszania roszczenia;
- na komisji lekarskiej;
- w trakcie procesu sądowego – podczas wizyty u biegłego.
(O tym, jak w praktyce wygląda sprawa o zadośćuczynienia, napiszę w kolejnym wpisie)
Nierzetelna dokumentacja medyczna
Zdarza się, że niektóre dolegliwości poszkodowanego nie zostały ujęte w dokumentacji medycznej. Pamiętajmy więc, aby sprawdzić, czy wszystkie urazy i następstwa wypadku zostały uwzględnione w przebiegu leczenia. Brak zapisów spowoduje, iż trudno będzie dokonać właściwej oceny stanu zdrowia po wypadku. W takiej sytuacji zadośćuczynienie może być niższe niż zakładaliśmy.
Badanie trwałego uszczerbku na zdrowiu
Podczas procesu o zadośćuczynienie z pewnością dojdzie do zbadania trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. O tym Co to jest uszczerbek na zdrowiu i jak się go orzeka? pisałem na blogu wcześniej. Zapraszam również do artykułu pt. Dlaczego poszkodowani boją się opinii biegłego?, w którym opisałem jak będzie wyglądać badanie trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Zapraszam także do moich innych wpisów
Ostatnio pisałem o tym jak uzyskać odszkodowanie za zmarnowany urlop.
Wszystkie moje wpisy znajdziesz tutaj.